ABD hisseleri büyük oranda sakin, Netflix’in abone büyümesi hayal kırıklığı yarattı

0 6

Yazar: Peter Nurse   

Investing.com – ABD borsaları Çarşamba günü büyük oranda değişmeden açılacak ancak Netflix (NASDAQ:NFLX), abone büyümesinde büyük bir durgunluk paylaştıktan sonra teknoloji ağırlıklı Nasdaq’ı olumsuz etkileyebilir.

Dow 40 puan artarken S&P 500 4 puan yükseldi ve Nasdaq 100 11 puan geriledi.

Kazanç dönemi tam gaz devam ediyor ve şirketler genel olarak güçlü sonuçlar paylaşıyor ancak son rekor seviyelerden sonra majör endeksleri yükseltmek için kazanç baremi yüksek.

Piyasa ilgisinin çoğu Netflix’te olacak. Yayın devi, FAANG denilen hisselerin ilk rapor sunanı oldu.

Netflix ilk çeyrek için güçlü kazançlar paylaşsa da Ocak-Mart döneminde 4 milyonun altında abone artışı olduğunu söyledi. Salgından dolayı evlere kapanmanın yaşandığı bir yıl öncesinde 15,8 milyon ile rekor abone görülmüştü. Ayrıca ikinci çeyrek için sadece 1 milyon yeni müşteri geleceğini tahmin etti – yaklaşık 4,8 milyon olan tahminlerin epey altında.

Çarşamba günü rapor sunacaklar arasında Verizon (NYSE:VZ), Las Vegas Sands (NYSE:LVS) ve Chipotle Mexican Grill (NYSE:CMG) var. Whirlpool kılavuzu, tüketici dayanıklı mallarının durumuna ilişkin söyleyecekleri için incelenebilir.

Öte yandan yatırımcıların gözü Apple (NASDAQ:AAPL) üzerinde olmaya devam edecek. Salı günü şirket, yeni bir ince iMac bilgisayar ve iPad serisinin yanı sıra kayıp eşyaları bulmayı sağlayan AirTags ürününü duyurdu.

Çarşamba günü ABD’den pek ekonomi verisi yok ancak haftalık MBA mortgage başvuruları endeksi, konut piyasasının durumuna ilişkin bilgi verebilir.

Çarşamba günü petrol fiyatları, ABD ham petrol stoklarında yaşanan sürpriz artışın ardından zayıfladı ve bir haftanın düşük seviyesini gördü.

Amerikan Petrol Enstitüsü (API) verilerine göre ABD ham petrol stokları, geçen hafta 436.000 yükseldi. Beklentiler 3 milyon civarı düşüş yönündeydi.

ABD Enerji Bilgilendirme Dairesi (EIA) Çarşamba günü stok verilerini paylaşacak.

Olumsuz haberler arasında dünyanın en büyük ikinci net ham petrol ithalatçısı Hindistan’da ve Japonya’nın en önemli iki bölgesi olan ve virüsle savaşmak için acil karantina isteyen Tokyo ve Osaka’da vaka artışları var.

WTI %1,3 düşüşle 61,82 dolar olurken Brent %1,2 kayıpla 65,77 dolardan işlem gördü.

Öte yandan altın vadeli işlemleri %0,2 artışla 1.781,65 dolar olurken EUR/USD %0,2 kayıpla 1,2007’den alıcılandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google