ABD vadeli işlemleri büyük oranda değişmedi, Fed tutanakları yayınlanacak

0 6

Yazar: Peter Nurse   

Investing.com – ABD borsaları Çarşamba günü rekor seviyelerin yakınında büyük oranda değişmeyecek. Gözler Fed’in son toplantı tutanaklarında.

Dow sadece 5 puan artarken S&P 500 1 puan yükseldi ve Nasdaq 100 sakin seyretti.

4.086,10 seviyesi ile rekor kıran S&P 500, Salı gününü %0,1 düşük bitirerek üç günlük kazanç zincirini kırdı. Dow Jones Industrial Average %0,3 geriledi ve Nasdaq Composite %0,1 kaybetti.

Bununla birlikte bu kayıplar az oldu ve genel hissiyat iyimser kaldı. Üç majör ortalama da etkileyici aşılama programı, devam eden mali ve parasal teşvik ve büyük ekonomik toparlanmaya işaret eden güçlü veriler ile art arda dördüncü pozitif çeyreğinden çıktı.

JPMorgan Chase (NYSE:JPM) CEO’su Jamie Dimon, hükümet yardımları ile ABD ekonomisi öncesinde güçlü büyüme görüyor.

Dimon, “bu patlama 2023’te de devam edebilir çünkü harcama da 2023’te devam edebilir” dedi.

ABD Başkanı Joe Biden Salı günü Amerikalı tüm yetişkinlerin, 1 Mayıs olarak duyurulan tarihten daha önce, 19 Nisan’a kadar Covid-19 aşısına uygun olacağını hedefledi.

Fed’in geçen ayki toplantısına ait tutanaklar TSİ 21.00’da paylaşılacak ve Çarşamba günü ilginin çoğunu çekecek – özellikle de politikacıların enflasyon, tahvil alım programı ve ilişkili getirilerle ilgili düşünceleri açısından.

Geçen ay %1,78’i gören 10 yıllık Hazine getirisi %1,64’ten işlem gördü.

Kurumsal sektörde: Amazon (NASDAQ:AMZN) ilgi çekebilir. CEO Jeff Bezos, Başkan Biden’in kurumsal gelir vergisini artırma planlarını desteklediğinin sinyalini verdi. Morgan Stanley (NYSE:MS) de Archegos Capital fiyaskosunu atlatması ile ilgi toplayabilir.

Çarşamba günü petrol fiyatları, geçen hafta ABD ham petrol stoklarında yaşanan düşüş desteği ile yükseldi.

Amerikan Petrol Enstitüsü’nün (API) raporu, 2 Nisan ile biten haftada 2,6 milyon varil düşüş yaşandığını gösterdi. Beklenenden daha büyük bir düşüş olan bu rakam, ABD’de talepte iyileşme için de bir gösterge oldu.

Enerji Bilgilendirme Dairesi’nin verileri de bugün açıklanacak.

ABD ham petrol vadeli işlemleri %0,7 artışla 59,75 dolar olurken Brent %0,8 yükselerek 63,27 dolardan işlem gördü.

Öte yandan altın vadeli işlemleri %0,4 kayıpla 1.736,30 dolar olurken EUR/USD %0,1 yükselerek 1,1888’den alıcılandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google