Alphabet ve Amazon yükseldi; Spotify düşüşte

0 9

Yazar: Peter Nurse 

Investing.com

Amazon (NASDAQ:AMZN) %2,5 yükseldi. Kurucu Jeff Bezos, CEO’luktan ayrılacağını duyurdu. Çeyrek dönemde 100 milyar dolarlık kazanç raporladı.

Alphabet (NASDAQ:GOOGL) %7,7 kazandı. Çeyreklik sonuçları, kilit reklamcılık ve bulut işi için beklentileri aştı.

Chipotle (NYSE:CMG) %2,8 geriledi. Çeyrek dönemlik kârında, salgın sırasında işlerini korumak için yapılan ekstra maliyetler yüzünden beklenenin altında kaldı.

Amgen (NASDAQ:AMGN) %2,5 kaybetti. Biyoteknoloji şirketi, beklenenden daha iyi çeyreklik kâr paylaşmış olsa da 2021 kazanç rehberliği hayal kırıklığına uğrattı.

Electronic Arts (NASDAQ:EA) %3,8 kaybetti. Yıllık satış hedefini yükseltse de cari çeyrek için kâr tahminlerini tutturamadı.

Spotify (NYSE:SPOT) %7 geriledi. Cari yıl için muhafazakar bir görünüm sunan yayın devi, Premium hizmetleri için ücretli 155 milyon abone olduğunu bildirdi.

Sony (NYSE:SNE) ADR %6,9 yükseldi. Salgının oyun, sinema ve diğer içeriklere yönelik talebi artırmasının da yardımıyla, tüm yıl kâr görünümünü üçte bir yükseltti.

Biogen (NASDAQ:BIIB) %3,9 kaybetti. Şirket, son çeyrekte kârının beklentilerin altında kaldığını söyledi. ARGE harcamaları yüzünden gelirinde düşüş yaşandı.

GlaxoSmithKline (NYSE:GSK) ADR %4,5 düşüş gösterdi. İlaç şirketi, 2021 kârının düşeceğini öngördü ve iki kola ayrılma planının yürürlüğe girdiğini söyledi.

Kraft Heinz (NASDAQ:KHC) %0,3 yükseldi. Wall Street Journal, gıda devinin Hormel Foods (NYSE:HRL) ile Planters kolunun 3 milyar dolar karşılığında satışı için görüşme halinde olduğunu bildirdi.

Match Group (NASDAQ:MTCH) %4,6 kaybetti. Online flört şirketi, bu yıl için zayıf bir büyüme öngörüsü sunarak salgının, flört üzerindeki kötü etkisini gösterdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google