AMC Entertainment, Tesla ve Exxon yükseldi

0 13

Yazar: Peter Nurse 

Investing.com

GameStop (NYSE:GME) %0,4 düştü, AMC Entertainment (NYSE:AMC) %20 ve BlackBerry (NYSE:BB) %3,1 yükseldi. Robinhood ve diğerlerinin uyguladığı işlem kısıtlamaları zemininde, yoğun olarak açığa satılan hisselerdeki volatilite sürüyor.

Exxon Mobil (NYSE:XOM) %1,3 ve Chevron (NYSE:CVX) %1,4 kazandı. Wall Street Journal, petrol fiyatları negatif bölgeye düşerken petrol devlerinin geçen yıl birleşmeyi tartıştığını bildirdi. Haberde görüşmeler ön görüşme olarak tanımlandı ancak eğer gerçekleşirse böyle bir anlaşma, kurumsal tarihin en büyüklerinden biri olacak.

Viela Bio (NASDAQ:VIE) 53% yükseldi. %0,7 düşüş yaşayan Horizon Therapeutics (NASDAQ:HZNP), nadir görülen hastalıklar için deneysel tedaviler elde etmek için rakibini 3 milyar dolar üzerinde bir anlaşma ile alacağını duyurdu.

Virgin Galactic (NYSE:SPCE) %9,3 yükseldi. Şirket Pazartesi günü, iptal edilen test uçuşunu 13 Şubat’ta tekrar yapacağını duyurdu. Morgan Stanley (NYSE:MS), hissede yaşanan son artışların ardından yatırım derecesini “piyasa üstü” seviyesinden “piyasa seviyesine” çekti.

Hecla Mining (NYSE:HL) %22, Coeur Mining (NYSE:CDE) %32 ve Wheaton Precious Metals (NYSE:WPM) %14 yükseldi. Gümüş madencileri, metalde yaşanan bireysel yatırımcı yoğunluğu ile kazandı.

Tesla (NASDAQ:TSLA) %3,1 yükseldi. Piper Sandler (NYSE:PIPR), onlarca yıl karşılığını alacağı yeni fırsatları gerekçe göstererek şirketin fiyat hedefini 515 dolardan 1.200 dolara çıkardı.

CureVac (NASDAQ:CVAC) %12 kazandı. Alman ilaç üreticisi, üretim kapasitesini desteklemek için deneysel Covid-19 aşısı ile ilgili Bayer’den (OTC:BAYRY) yardım alacak.

Otis Worldwide (NYSE:OTIS) %2,9 kazandı. Kazanç ve geliri beklentileri aştı ve 2021 için pozitif bir kılavuz yayınladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google