Atilla Yeşilada: Dolar 6.50 olur mu? Piyasa için büyük resim ne diyor?

0 6

İntegral ForexTV YouTube kanalında İntegral Yatırım Danışmanı Dr. Artunç Kocabalkan’ın konuğu Yatırım Rehberi Atilla Yeşilada oldu. Dr. Artunç Kocabalkan ve Atilla Yeşilada, herkesin aklındaki “Piyasa için büyük resim ne diyor?” sorusuna yanıt aradılar. Finans piyasasının oldukça hareketli olmasına değinen Dr. Artunç Kocabalkan ve Atilla Yeşilada, piyasalardaki sıcak para akışının ne yöne doğru gittiğini tartıştılar. Korona virüste 3. dalganın geldiğine işaret eden Atilla Yeşilada, bunun esnafa, piyasaya ve ekonomiye yansımasının nasıl olacağını açıkladı.

Atilla Yeşilada, gelecek 6 ay için piyasalar hakkındaki öngörüsünü paylaştı. Tahvil ve bono piyasasına para girmesi için swap ile ilgili değişikliklere gidilmesi gerektiğini söyleyen Atilla Yeşilada, sıcak para akışı için neler olması gerektiğini sıraladı. Hisse senetleri konusunda sadece Türkiye değil gelişmekte olan piyasaların tamamında bir rahatsızlık olduğunu belirten Atilla Yeşilada, asıl sorunun S400 olduğunun altını çizdi. Atilla Yeşilada, S400 sorununun devam etmesi durumunda piyasalarda neler olacağını ifade etti. Atilla Yeşilada, Türkiye ekonomisinin çok kırılgan olduğunun altını çizdi.

Dolar’daki düşüşe işaret eden Dr. Artunç Kocabalkan, Atilla Yeşilada’ya “Dolar 6.50 olur mu? Dolar / TL’yi etkileyen faktörler neler? Dolar için kritik seviye nedir? Dolar düşer mi? Dolar yükselir mi? Dolar alınır mı? Dolar satılır mı? Dolar’ı olan ne yapmalı? Dolar’da yeni senaryo nedir?” diye sordu. Dolar 6.50 beklentilerine ilişkin konuşan Atilla Yeşilada, Dolar için beklentisini açıkladı. Dolar ile ilgili soruları yanıtlayan Atilla Yeşilada, ‘Dolar 6.50 olması durumunda Merkez Bankası döviz alımı yapar mı yapmaz mı?’ karmaşasına açıklık getirdi.

Dolarda yeni senaryo | Işık Ökte

Sasa ve Hektaş Analizi | Tuncay Turşucu

Merkez Bankası Bitcoin alır mı? | Prof. Dr. Burak Arzova

Döviz: Dolar/TL nereye kadar düşer?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google