Atilla Yeşilada: Yüzde 17 faiz, doları düşürür peki ya enflasyon?

0 10


%17 faiz, doları düşürür peki ya enflasyon?

İntegral ForexTV YouTube kanalında İntegral Yatırım Danışmanı Dr. Artunç Kocabalkan’ın konuğu Atilla Yeşilada oldu. Öncelikle dünkü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun açıklamalarını değerlendiren Dr. Artunç Kocabalkan ve Atilla Yeşilada, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal hakkındaki fikirlerini ve politika faizinin yüzde 17 düzeyinde sabit tutulmasına ilişkin düşüncelerini paylaştılar. Atilla Yeşilada, faiz kararının Dolar üzerindeki etkisine değinirken, Enflasyon bundan nasıl etkileneceğini de açıkladı. Dr. Artunç Kocabalkan’ın “Tek haneli enflasyon hayal mi?” sorusuna yanıt veren Atilla Yeşilada, kış için enflasyon beklentisini açıkladı ve vatandaşları uyardı.

Resesyon ve ciddi bir daralma olmadan enflasyonun düşmesinin mümkün olduğunu da dile getiren Atilla Yeşilada, enflasyonun düşürebilecek diğer seçenekleri sıraladı.

‘Zayıf Dolar’ tezi hakkında da konuşan Atilla Yeşilada, Dolar ile ilgili öngörüsünü de aktardı.

Dr. Artunç Kocabalkan’ın “Mart sonunda Dolar/TL kaç olur? Dolar/TL düşer mi? Dolar yükselir mi?” sorularını yanıtlayan Atilla Yeşilada, Dolar/TL için beklenti fiyatını açıkladı.

Joe Biden’ın sonrası ABD ve Türkiye ilişkilerine ve S400 sorununa da değinen Atilla Yeşilada, “Biden ve Türkiye arasında uzlaşma olur mu?” sorusuna cevap verdi.

Dolar, Euro, Altın, Endeks ve VİOP yatırımlarınızda kaldıraçlı işlem yapmanın tam zamanı:

https://lp.integralyatirim.com.tr/8gI…

Naci Ağbal Türkiye’nin Volcker’ı olma yolunda | Işık Ökte

Uzun vadeli 2 yatırım hissesi | Tuncay Turşucu

MB faizleri sabit tuttu. Ekonomiyi ne bekliyor?

MB faizi değiştirmedi: Enflasyon, dolar ve büyüme ne olacak? | Güldem Atabay

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google