Bank of America ilk çeyrek kazancı göz alıyor, 25 milyar dolarlık hisse senedi geri alımı duyurdu

0 6

Investing.com – Bank of America (NYSE:BAC), ilk çeyrek kazanç raporu ile bankacılık sektöründeki güçlü temayı korudu. Güçlü rakamlar raporlamanın yanında 25 milyar dolarlık hisse senedi geri alım planını da duyurdu.

Bank of America 22,82 milyar dolar gelir üzerine 0,86 dolar hisse başına kazanç (EPS) raporladı. Analistler 22,13 milyar dolara karşı 0,66 dolar EPS bekliyordu. Şirketin bilançosu, geçen yıl salgının zirvesindeyken kötü krediler için ayırdığı 2,7 milyar dolarlık karşılığın açılması ile desteklendi.

CEO Brian Moynihan, “ekibimiz bu çeyrekte istisnai sonuçlar yarattı: mevduatlarda, yatırım akışlarında, yatırım bankacılığı gelirinde, dijital kullanıcılarda ve müşteri katılımında rekor veya rekora yakın seviyeler elde etti. Diğer yandan marka sadakati, müşteri memnuniyeti ve çalışan bağlılığı yeni seviyelere ulaştı” dedi. “Düşük faiz oranları gelir için zorluk yaratmaya devam etse de kredi maliyetleri arttı ve inanıyoruz ki sağlık krizinde ve ekonomide görülen gelişmeler, hızlanan bir toparlanmaya işaret ediyor.”

Wells Fargo (NYSE:WFC) ve JPMorgan Chase (NYSE:JPM) de beklentileri aşan raporlar sundu. Rekor seviyede yatırım bankacılığı geliri ve işlem gelirindeki artış ile Goldman Sachs (NYSE:GS) en göze çarpan isim oldu. Citigroup (NYSE:C) ise Perşembe günü ilk çeyrek sonuçlarını paylaşmaya hazırlanıyor.

Bank of America piyasa öncesinde %1,8 yükseldi ve şimdi yılın başına göre %30 yüksek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google