Bankacılık Endeksi gün içi kazançlarını silerek düşüşe geçti

0 6

Investing.com –  Güne %0,12 düşüşle 1.343 puandan başlayan BİST 100, seansın devamında yönünü yukarı çevirdi ve 1.369 puana çıktı. Geçen hafta 1.309 puana gerileyerek ay içi en düşük seviyeyi gören endeks, Cuma günü bir miktar yükselmesinin ardından bugün de %1,5 yükselişle kayıplarının bir kısmını sildi, aylık bazda %2 yıllık bazda ise %7 üzerinde düşüş yaşayan endekste 1.400 puan üzeri toparlanma için ilk önemli bölge olarak takip ediliyor.

Bugün borsada en tüm endeksler yükseliş yaşarken BİST Bankalar son saatte kazançlarını geri vererek düşüşe geçti. Endeks gün içinde 1.097 puana yükselmesinin ardından 1.082 puana geriledi, yabancı çıkışının etkisinin görüldüğü endekste 1.060 puan destek olarak izleniyor.

Günlük bazda BİST Turizm, BİST Leasing ve Faktöring, BIST Kobi Sanayi ve BİST Basit Metaller en çok yükselen endeksler olurken günlük bazda en çok yükselen hisseler ise, Turk Ilac ve Serum Sanayi AS TRILC, Orma Orman Mahsulleri İntegre Sanayi ve Ticaret A.Ş. ORMA, Marmaris Altınyunus Turistik Tesisleri A.Ş. MAALT, Ulaşlar Turizm Yatırımları ve Dayanıklı Tüketim Malları Ticaret Pazarlama A.Ş. ULAS, Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. DESA oldu. Bugün en çok düşen hisselerin başında ise, Beşiktaş Futbol Yatırımlari Sanayi ve Ticaret A.Ş. BJKAS, Umpaş Holding A.Ş.UMPAS, Fenerbahçe Futbol A.Ş. FENER, Idealist Danışmanlık A.Ş. IDEAS ve Peker Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. PEKGY geliyor.

Yazar: Deniz Engin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google