Bitcoin %14 değer kaybettikten sonra bugün kayıplarını kısmen toparladı

0 6

19 Nisan (Reuters) – Dünyanın en yaygın işlem gören kripto para birimi Bitcoin dün %14 değer kaybederek 51.541 dolara kadar geriledikten sonra bugün kayıplarını kısmen telafi ederek 57.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

CoinMarketCap’te yer alan bilgiye göre çok sayıda Bitcoin madencisinin bulunduğu Çin’in Sincan bölgesinde elektrik kesintisi yaşanırken ve bu kesinti nedeniyle Bitcoin’de satışlar görüldü.

Kripto varlıkların saklanması üzerine hizmet veren Ledgermatic’in CEO’su Luke Sully, insanların “Çin’de elektrik kesintisi hakkında yer alan haberlerin ardından, bunun ağ üzerindeki etkisini düşünmeden satışa geçmiş olabileceğini” söyledi.

Sully, “Elektrik kesintisi temel bir zaafiyeti gözler önüne seriyor; Bitcoin ağının bir merkezi olmasa da madenciliğin var.” dedi.

Türkiye’nin alışveriş işlemlerinde kullanılmalarını yasakladığını açıklamasının ardından da kripto para birimlerinde gerileme yaşanmıştı. Kripto para piyasası, haftanın her günü 24 saat işleme açık olduğu için, hacimlerin düştüğü saatlerde fiyatlarda sert hareketler görülebiliyor.

Bitcoin dünkü sert satışa rağmen yıl başından bu yana, giderek daha yaygın bir ödeme aracı haline gelmesi ve bireysel yatırımcıların artan ilgisiyle %89 değer kazandı.

Haberi bildiren: Radhika Anilkumar ve Thyagaraju Adinarayan
Haberi çeviren: Halilcan Soran
Redaksiyon: Can Sezer

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google