Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 128 milyar dolar açıklaması

0 6

Investing.com – AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “128 milyar dolar” konusuyla ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Erdoğan, şu sözleri kullandı:

“Ortada gerçekten 128 milyar doları arama akıbeti olmadığı için söylenen sözlerde doğru olan hiçbir şey yok, ne rakam doğru, ne yüklenen anlam doğru, ne de bu rakam üzerinden yürütülen kampanya doğru. Baştan sona yalan, cehalet.”

TCMB Başkanı’nın ardından bu hafta içinde Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli de açıklamalarda bulunmuşlardı.

Hazine Bakanı Elvan, “Merkez Bankası olağanüstü bir durumda doğrudan işlem yapabiliyor. İşlemler Hazine hesapları üzerinden MB tarafından yapıldı. Ne kadarlık döviz satımı, alımı gerçekleştirilmiş hepsini görebilme imkanınız var, tamamen açık ve şeffaf. Elektronik işlem platformlarında piyasa yapıcı yerli ve yabancı bankalar yer alıyor, buralarda herhangi bir şahıs yok. Taraflar kesinlikle birbirlerini bilmiyorlar, işlem gerçekleştikten sonra hangi bankanın ne aldığını görebiliyorsunuz. Burada kesinlikle yasal olmayan bir durum söz konusu değil.” açıklamasını yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması devam ediyor.

Güncellenecektir…

Yazar: Necdet Erginsoy

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google