Darktrace’in ilk halka arzı, değerlemedeki büyük düşüşün ardından yükseldi

0 5

Yazar: Peter Nurse  

Investing.com – Darktrace güvenlik yazılım grubu hisseleri, tartışmalı yatırımcı Mike Lynch ile olan bağlantılarıyla ilgili tartışmalara rağmen arzı iyi karşılandığı için yükseldi.

Şirketin hissesi, ilk listeleme fiyatı olan 250 peniye göre büyük bir artışla 330 peniden işlem gördü. Bu da şirkete 1,7 milyar sterlin (2,4 milyar dolar) olarak değer biçti.

Şirket, IT ağlarını anlamak ve olağandışı davranışları belirleyerek saldırıları tespit etmek için Cambridge matematikçiler ekibi tarafından geliştirilen yapay zekayı kullanıyor.

Teknoloji girişimcisi Lynch’in %25’e yakın paya sahip olduğu siber güvenlik şirketi, 3 milyar sterlin (4,1 milyar dolar) değerleme hedeflemişti. Ancak bazı kurumsal yatırımcılar, 2011’de kendi kurduğu Auotonomy’nin Hewlett Packard’a satılmasıyla ilgili dolandırıcılık suçlamalarıyla yüzleşmek üzere ABD’nin iade talebiyle mücadele etmeye devam eden Lynch ile uzlaşmaktan kaçınıyor gibi görünüyor. Lynch suçlamaları reddediyor.

Lynch, ABD’nin Autonomy ile ilgili suçlamalarının ardından 2018 yılında Darktrace yönetim kurulundan istifa etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google