Discovery ve iQIYI hisseleri, Credit Suisse’nin Archegos hisselerini pozisyonlarını çözmeye devam etmesi ile düşüşte

0 6

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Discovery (NASDAQ:DISCA) ve iQIYI (NASDAQ:IQ) hisseleri %4 düşüş yaşadı. Credit Suisse’nin (NYSE:CS), geçen ayki Archegos Capital’in verdiği zararla ilişkili pozisyonlarını açmaya devam ettiği raporlandı.

Credit Suisse, Reuters’in söylediğine göre Archegos pozisyonlarını açmayı henüz bitirmedi. Banka, Archegos Capital ile olan anlaşmalarından 4,7 milyar dolar zarar görerek yatırım bankası ve risk bölümlerinin liderliğini elden geçirmeye sevk etti. Halen devam etmekte olan çözülme ile İsviçre bankası için nihai zarar daha yüksek olabilir.

Japonya’nın Nomura’sı (NYSE:NMR) da aynı fiyaskoya yakalandı ve 2 milyar dolar zara açıkladı.

Archegos, Credit Suisse ve Nomura gibi komisyoncuları tarafından sağlanan kaldıraçları kullanarak yoğun olarak Viacom, Discovery ve diğer medya şirketlerinin hisselerini etkiledi.

Hisse senetleri bir gün düşüş yaşadığında marj talepleri oldu ve Archegos Credit Suisse ve Nomura gibi komisyoncularının talebini karşılayamayınca bu isimler onun adına sahip oldukları hisseleri satmaya başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google