Disney ve Bumble yükselişte; Expedia geriledi

0 2

Yazar: Peter Nurse 

Investing.com

Walt Disney (NYSE:DIS) %1,9 yükseldi. Perşembe günü çeyrek dönemde sürpriz bir kâr raporladı. Hızla büyüyen yayın hizmeti, tema park ve seyahat operasyonlarına yönelik Covid kaynaklı zararı gölgede bıraktı.

Bumble (NASDAQ:BMBL) %4,7 kazandı. Arkadaş bulma uygulamasının ilk halka arzı (IPO) ile 2,2 milyar dolar toplandı. Çıkışı üzerine Perşembe günü hisseleri %60 üzerinde kazandı.

Virgin Galactic (NYSE:SPCE) %9 kaybetti. Bloomberg raporuna göre şirketin sonraki uzay uçuşu testi iptal edildi.

Pfizer (NYSE:PFE) %0,2 ve Moderna (NASDAQ:MRNA) %1,7 yükseldi. Başkan Joe Biden, ABD’nin her iki ilaç üreticisinden de 100 milyon yeni doz almak için anlaşma yaptığını ve yeni ve var olan siparişleri planlanandan daha hızlı teslim edeceklerini söyledi.

Expedia (NASDAQ:EXPE) %0,5 düştü. Online seyahat ajansı, beklenenden daha büyük çeyreklik kayıp paylaştı. Rezervasyonları, artan Covid-19 vakaları ve yeniden yürürlüğe giren karantinalar yüzünden azaldı.

Chevron (NYSE:CVX) %0,5 ve Exxon Mobil (NYSE:XOM) %0,9 kaybetti. Petrol fiyatları, talep korkuları üzerine düşüş yaşadı.

Coherent (NASDAQ:COHR) %14 yükseldi. Wall Street Journal, elektronik parça üreticisi II-VI’nın (NASDAQ:IIVI), lazer üreticisini almak için 6,5 milyar dolar teklif etmeyi düşündüğünü raporladı.

Affirm (NASDAQ:AFRM) %5,6 kaybetti. Finansal teknoloji şirketi, 13 Ocak’ta halka açıldığından beri paylaştığı ilk sonuçlarında hisse başına 45 sent kayıp bildirdi.

Bausch Health (NYSE:BHC) %5,5 artış yaşadı. Bir SEC başvurusuna göre yatırımcı Carl Icahn, şirkette %7,8 hisse satın aldı.

Tilray (NASDAQ:TLRY) %3,1 ve Aurora Cannabis (NYSE:ACB) %7,9 geriledi. Kenevir sektörü hala volatil işlem görüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google