Dow 125 puan düştü, Netflix raporu bekleniyor

0 5

Yazar: Peter Nurse   

Investing.com – ABD borsaları Salı günü düşük açılacak. Yatırımcılar büyük teknoloji şirketleri ile tüketici odaklı isimlerden gelecek kazanç raporlarını bekliyor.

Dow 125 puan düşerken S&P 500 16 ve Nasdaq 100 50 puan geriledi.

Pazartesi günü Wall Street’in majör endeksleri günü düşük kapattı. Ancak teknoloji sektöründeki genel zayıflığın yol açtığı bu düşüş öncesinde geçen hafta güçlü bir hafta yaşanmış, S&P 500 ve Dow Jones Industrial Average rekor seviyelerde kapatmıştı.

Geçen hafta bankaların pozitif kazançlarından sonra Salı günü FAANG hisselerinden ilk raporu göreceğiz.

Netflix (NASDAQ:NFLX) kapanıştan sonra rapor sunacak ve yatırımcılar, yayın devinin abone çekmeye devam edip etmediğini görmek için bekliyor.

Salı günü rapor sunacak diğer önemli isimler arasında kan pıhtılaşması endişeleri üzerine aşı sevkiyatlarını askıya almak zorunda kalan Johnson & Johnson (NYSE:JNJ), Procter & Gamble (NYSE:PG) ve Travelers (NYSE:TRV) da var.

Öte yandan tütün hisseleri ilgi çekmeye devam edecek. Wall Street Journal raporuna göre Biden yönetimi, sigaralardaki nikotin düzeyini azaltmayı düşünüyor.

Tesla (NASDAQ:TSLA) da ilgisini kaybetmeyecek. Şirketin CEO’su Elon Musk, yapılan kontrollerin otomatik pilot sürücü destek sisteminin, hafta sonu yaşanan ölümcül kazada bir suçu olmadığını gösterdiğini söyledi. Görünen o ki bu, sürücü koltuğunda kimsenin oturmadığı yönünde verdiği bilgi ile çelişiyor. Kaza, Tesla’nın, araç güvenliğini düzenleyen Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından araştırılacak olan 28. kazası.

Salı günü ekonomi veri takvimi genel olarak boş. Geçen hafta %1,53’e kadar düşen 10 yıllık Hazine getirileri, %1,60 civarında seyrediyor.

Salı günü petrol fiyatları, ekonomilerin yeniden açılması ile tüketimin artacağına dair devam eden iyimserlik ve zayıf ABD doları sayesinde güçlendi.

Arz cephesinde; yatırımcılar Amerikan Petrol Enstitüsü’nün (API) stok verilerini bekliyor.

WTI, %0,2 artışla 63,59 dolar olurken Brent Çarşamba günü %4,6 artış yaşadıktan sonra %0,4 kazanarak 67,31 dolara ulaştı. Her iki sözleşme de 2021’de %30’dan fazla kazandı.

Öte yandan altın vadeli işlemleri %0,1 artışla 1.771,75 dolardan işlem görürken EUR/USD %0,1 artışla 1,2050’den alıcılandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google