Dow 60 puan düştü; gözler kazanç raporları ile azil duruşmasında

0 7

Yazar: Peter Nurse   

Investing.com – Salı günü ABD borsaları düşük açılacak gibi görünüyor. Yatırımcıların gözü kazanç raporları ve Donald Trump’ın ikinci azil duruşmasına çevrili.

Dow 60 puan düşüş yaşarken S&P 500 5 ve Nasdaq 100 14 puan kaybetti.

Wall Street’teki üç endeks de Pazartesi günü yüksek kapattı. Dow Jones Industrial Average ve S&P 500, art arda altı seans yükseliş yaşarken Nasdaq Composite altı günün beşini yüksek bitirdi.

Bu artışlar en azından kısmen, yeni Biden yönetiminden gelecek ek teşvik beklentilerinden kaynaklandı. Meclis Demokratları, Covid-19 paketini içerecek yasalar için ilk taslak metni yayınladı.

Hissiyatı destekleyen diğer şey, büyük oranda şimdiye kadarki pozitif kazanç raporları ile salgına dair olumlu gelişmeler oldu. ABD geçen hafta yaklaşık 825.000 vaka ile yeni vaka sayısında %25 düşüş – salgının başından beri görülen en büyük düşüş – raporlarken ölüm oranları %2,5 düştü.

Kazanç sezonu sürüyor: Dupont (NYSE:DD), Goodyear (NASDAQ:GT), Twitter (NYSE:TWTR) ve Cisco (NASDAQ:CSCO) rapor yayınlayacak isimler arasında.

Öte yandan Başkan Donald Trump’ın ikinci azil duruşması Salı günü başlıyor. Meclis, Donald Trump’ı geçen ay Kongre binasında beş kişinin ölümüyle sonuçlanan isyanı kışkırtmakla suçlarken onun avukatları, kimseyi şiddete davet etmediğini ve davanın düşürülmesi gerektiğini savunacak.

Ekonomi cephesinde Fed’in favori istihdam ölçümü olan ve Çalışma Bakanlığı’nın yayınlayacağı iş imkanları ve işgücü devri (JOLT) rakamları olacak.

Salı günü petrol fiyatları, yakıt talebinde toparlanma iyimserliği ile majör üreticilerin üretim kesintileri sayesinde yükselmeye devam ederek 13 ayın yükseğine ulaştıktan sonra düşüş yaşadı.

Yatırımcılar şimdi Amerikan Petrol Enstitüsü’nün (API) ABD ham petrol verilerini bekliyor.

WTI %0,1 düşüşle 57,91 dolar olurken Brent %0,1 kayıpla 60,63 dolara geriledi. Her iki sözleşme de 2020 Ocak ayından bu yana en yüksek seviyelerinde işlem görüyor ve 2019 Ocak ayından beri görülen en uzun kazanç zinciri ile yedinci seansta da artış kaydetti.

Öte yandan altın vadeli işlemleri %0,5 yükselişle 1.843,10 dolar olurken EUR/USD %0,4 artışla 1,2101’e yükseldi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google