Düşük Faizle İşyeri Açma Kredisi

0 18

Her insan kendi işinin patronu olmak ister. Fakat isteğimizi gerçekleştirebilmemiz için bir miktar paraya ihtiyacımız vardır. Bazı insanlar Girişimci kredilerine başvurarak iş yeri açmak ister. Maalesef bu tür dernek ve vakıflar herkese kredi vermemektedir.

Faizle İş Yeri Açılmalı mı?

Faizle iş yeri açılabilir. Fakat iş yerini açtıktan sonra 6 ay içerisinde açtığınız iş yerinin ciro elde etmesi gerekir. Çünkü ciro elde edemezseniz açtığınız iş yerini kapatabilir ve krediyi çektiğiniz kuruma borçlu kalabilirsiniz.

Bu nedenle günümüzde revaçta olan ticari etkinlikleri iş yerinizle birleştirerek borcunuzu kapatabilir ve birden fazla iş yeri sahibi olabilirsiniz.

Neden Herkese İş Yeri Kredisi Verilmez?

Okullarda olduğu gibi Bankalarda da bir kredi notumuz bulunmaktadır. Kredi borcunu ödeyemeyen insanların bu kredi notları çok düşük olduğundan ve kara liste denilen bölümde bulunmanıza neden olur.

Kara Liste Nedir?

Kara liste insanlar bankalara olan kredi borçlarını ödeyememelerinden oluşan bir düşük not ve kredi verilmemesi gereken insanların bulunduğu bir listedir. Düşük kredi notu olan ve Bankadan çektikleri kredileri ödeyemeyen insanlara diğer bankalarında kredi vermemesi gerektiğini belirten bir listedir.

Kara Listeden Çıkmak Mümkün mü?

Evet, kara listeden çıkmak mümkündür. Kara listede ismi bulunan insanların beş yıl süreyle listenin zaman aşımına uğraması nedeniyle kara listeden çıkmaktadırlar.

Kara Listeden Çıkmanın Başka Yolu Var mı?

Evet, kara listeden çıkmanın ve 5 yıl beklememenin bir başka yolu vardır. Borçlu olduğunuz bankadan veya diğer bankalardaki hesabınızda yüklü bir miktar paranız varsa 5 yıl beklemenize gerek yok. Yüklü miktar paranızın olması Bankaların size potansiyeli olan bir müşteri gözüyle bakmasına ve çok parası bulunan müşteriyi diğer bankalara kaybetmemeleri için listeden hemen isminizi sildirmektedirler.

Kara Listede Olan Bir Kişi Kredi Çekebilir mi?

Maalesef kara listede olan bir kişi kredi çekemez. Hiçbir banka kara listede olan bir kişiye kredi vermez. Ödeyemeyeceğinizi ve bankaya olan borcunuzu ödeyemeyeceğinizi ön görürler. Bu nedenle hiçbir banka maalesef kara listede olan bir kişiye kredi vermez.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google