Eski Merkez Bankası Başkanı Yılmaz ve eski başkan yardımcısı Turhan’dan çağrı: 128 milyar dolar için soruşturma açılsın

0 5

Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ve eski Başkan Yardımcısı İbrahim Turhan, 128 milyar dolarlık döviz rezervinin kimlere, hangi kurdan ve ne amaçla satıldığının araştırılmasını istedi.

Sözcü gazetesinden Erdoğan Süzer’in haberine göre, MB eski Başkanı Durmuş Yılmaz ve eski Başkan Yardımcısı İbrahim Turhan, açık yerine gizli yöntemlerle satılan 128 milyar dolarlık rezervin kimlere, hangi kurdan ve ne gerekçeyle satıldığının araştırma ve soruşturma yoluyla açığa çıkarılması gerektiğini söyledi.

İbrahim Turhan da 128 milyar dolarlık döviz rezervinin hangi yöntemlerle satıldığı, kimlerin hangi kurdan aldığı, daha önemlisi de satışın hangi gerekçeyle yapıldığının mutlaka ortaya çıkarılması gerektiğinin altını çizdi. Turhan, “128 milyar dolar için de TBMM önce bir araştırma komisyonu oluşturabilir. Gerekli görülürse bu soruşturmaya dönüştürülüp kamuoyuna gerçek bilgiler verilir.” açıklamasını yaptı.

Kaynak:  Valla artık biz de şaşırdık, bu millete entellektüel telif hakları kavramını öğrtemedik, saldık ipin ucunu

Eski Ekonomi Bakanı Ufuk Söylemez: Sorunlar askıda, icra ve iflaslar haziranda patlar

Ümit Akçay: İktidarın piyasa disiplini ile imtihanı

Cüneyt Akman: DÖVİZ NİYE YÜKSELDİ: EKONOMİ YÖNETİMİNİN YAPTIĞI 10 ÖLÜMCÜL HATA

Kerim Rota: Rezervleri cari açık için değil, çıkan yabancı sermaye için harcadılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google