GE, görünümü pekiştirmesi ve kârında düşüş yaşanması ile değer kaybetti

0 6

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – General Electric (NYSE:GE) Salı günü piyasa öncesinde daha zayıf işlem gördü. Şirket, jet motoru biriminde büyümeye dönük işaretlere rağmen rehberliğini yükseltmedi.

Analistler tarafından takip edilen önemli ölçüm endüstriyel nakit akışı, bir yıl öncesine göre iyileşerek 2,2 milyar dolardan 845 milyon dolar dışa akışa dönüştü ancak jet motor biriminin performansı, 5 milyar doların altında gelir paylaşarak hayal kırıklığı yarattı.

GE hisseleri 52 haftanın yüksek seviyesi olan 14,41 dolar yakınında işlem gördü.

Şirket, toplamın %90’ından fazlasını oluşturan endüstriyel gelirlerinin bu yıl organik olarak tek haneli düşük bir oranda artacağını düşünüyor.

Düzeltilmiş endüstriyel kâr marjının 250+ baz puan artacağı düşünülürken düzeltilmiş hisse başına kazanç ise 0,15 ila 0,25 dolara arasında görülüyor.

Ocak-Mart dönmeinde endüstriyel segmentindeki kârı bir yıl öncesine göre %20 düştü ve toplam geliri %12 düşüşle 17,11 milyar dolara geriledi.

Yenilenebilir enerji haricinde havacılık, sağlık hizmetleri ve elektrik gibi kilit segmentlerdeki siparişler geçen sefere göre düştü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google