Gün öncesi: Apple, Facebook ve Fed kararı

0 8

Yazar: Liz Moyer

Investing.com – Yatırımcılar Microsoft Corporation (NASDAQ:MSFT) ile başlayacak bir rapor dalgasını beklerken hisse senetleri Salı günü kararsız kaldı.

Johnson & Johnson (NYSE:JNJ), 3M Company (NYSE:MMM) ve Verizon Communications Inc (NYSE:VZ) beklenenden daha iyi sonuçlar paylaştı zaten. Johnson & Johnson, Covid-19 aşısının deney verilerinin “yakında” yayınlanmasını beklediğini söyleyerek iyimserlik yarattı.

Çarşamba günü FAANG’ın iki isminin raporu yayınlanacak: Apple Inc (NASDAQ:AAPL) ve Facebook Inc (NASDAQ:FB).

Salı günü Fed’in iki günlük olağan toplantısı başladı. Çarşamba öğleden sonra karar duyurusu ve basın açıklaması olacak.

Senato, artık eski Başkan olan Donald Trump’ın ikinci azil davası öncesinde usul oylaması yaptığı için Washington’da teşvik anlaşması ile ilgili pek hareketlilik yoktu.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Apple kazancını raporluyor

Apple hisseleri, geçen yılın başında düşük seviyeleri gördüğünden beri ikiye katlandı. Apple ürün ve hizmetlerine olan talep, salgın sırasında daha çok insanın evden çalışması ve eğitim görmesi ile yükseldi.

Analistler Apple’ın, 102,5 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 1,41 dolar kazanç (EPS) paylaşmasını bekliyor.

2. Ve işte Facebook

Sosyal medya ağı bu yıl büyük eleştirilere maruz kaldı. Eleştirenler, kendi platformunda nefret söylemlerini ve yanlış bilgilendirmeyi durduramadığını söyledi. Ayrıca Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ve 46 eyalet, antitröst endişesi ile dava açtı. Bu da WhatsApp ve Instagram’dan vazgeçmesine yol açabilir.

Facebook için analistlerin beklentisi, 26,3 milyar dolar gelir üzerine 3,16 dolar EPS raporlaması yönünde.

3. Fed faiz kararı

Ekonomiyi pandemi bataklığından kurtarmaya çalışan Fed’in, faiz oranları üzerinde değişim yapmayarak %0-%0,25 arasında tutması bekleniyor. Federal Açık Piyasa İşlemleri Komitesi (FOMC) TSİ 21.00’da faiz kararını duyuracak.

Fed Başkanı Jay Powell’ın, Çarşamba günkü basın toplantısında toparlanmanın ilerleyişine ve Fed’in bu yıl için büyüme öngörüsüne ilişkin yorum yapması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google