Gün Öncesi: Disney raporu, kenevir hisseleri, Bumple’ın ilk halka arzı

0 5

Yazar: Liz Moyer

Investing.com – Bir dizi rekor seansın ardından Çarşamba günü borsalar sakinleşti. Fed Başkanı Jerome Powell, enflasyon endişelerini azaltmaya çalıştı.

Yaptığı konuşmada merkez bankası başkanı, salgın sonrasında artan fiyatların kalıcı olma ihtimalinin olmadığını ve politika konusunda mevcut durumu korumanın önemli olduğunu söyledi.

Kazanç raporları çoğunlukla pozitif olmaya devam etse de bazı şirketler kısa vadeli zorluklardan bahsetti. Örneğin General Motors Company (NYSE:GM), dördüncü çeyrekte beklenenden daha iyi sonuçlar paylaştı ancak tüm sanayiyi etkileyen çip kıtlığının, bu yıl 1,5 ila 2 milyar dolar arası maliyete yol açabileceğini söyledi. Buna karşılık olarak hisseleri düşüş yaşadı.

Meclis’te mahkumiyet için davanın ana hatları çizilirken Senato’da eski Başkan Donald Trump’ın ikinci davası devam etti.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

  1. Disney kazançları

Dünyadaki en mutlu yer, geçen yıl mutlu olmadı. Covid-19 yüzünden tema parklarını kapatmak zorunda kaldı. Sinemalar yeni gösterimlere kapalı olduğu için sinema sektörü de o kadar canlı değildi. Walt Disney Company (NYSE:DIS) de sorunu, eve tıkılıp kalan insanlarla büyük bir paya sahip olan Disney+ yayın akışı servisi ile çözdü.

Bazı analistler, aşı ve ekonomik toparlanmanın gelir ve kârda artışa yol açacağını söyleyerek Disney konusunda daha boğa yönlü sözler sarf etti. Dördüncü çeyrek için Investing.com tarafından takip edilen analistler, 15,9 milyar dolar gelire karşılık hisse başına 33 sent kazanç paylaştı.

2. Kenevir hisseleri

Kenevir bu hafta piyasaların en sıcak başlığı. Tilray, Canopy Growth Corp (TSX:WEED), Aphria Inc (TSX:APHA) yüksek işlem gördü. Raporlar artık Tilray Inc’in (NASDAQ:TLRY), GameStop Corp (NYSE:GME) hisselerini yükselten Reddit grubu arasındaki sohbet konusu olduğunu söylüyor.

Kanadalı kenevir şirketi, İngiltere’de medikal marihuana dağıtımı için bu hafta bir anlaşma yaptı ve yurtdışında da büyümeye hazırlanıyor. Kenevir hisseleri, Demokratların ABD’de yasallaşma beklentileri ile de destek görüyor.

3. Bir flört uygulamasının ilk halka arzı

Tam da Sevgililer Günü’nde flört sitesi Bumple, ilk halka arzı (IPO) için hazırlanıyor. 1,7 milyar dolara ulaşabilecek bir anlaşma ile aralığını 28-30 dolardan 37-39 dolara çıkardı. Başka? Son IPO’ların neredeyse tamamı, ilk işlem gününde büyük artış görüyor.

Bumble’ın kendine özgü özelliği, kadınların ilk adımı atmasına ve ilişkilerinde güç sahibi olmalarına izin vermesi. Ayrıca platonik arkadaşlar ve iş bağlantıları ile iletişim de sağlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google