Gün Öncesi: Enflasyon, kişisel harcama, Amazon

0 6

Yazar: Christiana Sciaudone

Investing.com – Facebook (NASDAQ:FB), kazançları ile piyasayı şaşırttıktan sonra artarak piyasanın yükselmesine yardımcı oldu.

ABD’nin ilk çeyrekte ivmelenen GSYH büyümesi ve salgının ABD ekonomisine ilk kez zarar verdiği günden bu yana en düşük seviyede olan işsizlik başvuruları arasında majör endeksler yükseldi.

Apple (NASDAQ:AAPL), çeyrek dönem için istisnai satışlar paylaşmasına rağmen pek değişmedi. Düşüş cephesinde ise etkileyici bir kılavuz sunamayan eBay (NASDAQ:EBAY) alt üst oldu. Şimdi sırada Amazon (NASDAQ:AMZN) var.

Petrolde yaşanan bir ralli ile ham petrol fiyatları yaklaşık 3 dolar yükseldi. Chevron (NYSE:CVX) ve Exxon (NYSE:XOM) Mobile’ın da içinde olduğu bir dizi rapor bugün sunulacak.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Enflasyon

Ticaret Bakanlığı Mart ayına ait kişisel gelir ve harcama verilerini paylaşacak ve içinde kişisel tüketim harcamaları enflasyon rakamları da olacak. Ortak tahmin raporun, enflasyon ölçümünde %0,3’lük bir artış olduğunu göstermesi yönünde. Yıllık bazda çekirdek kişisel tüketim harcamalarında ise %1,8 artış bekleniyor.

2. Harcama

Tüketici harcamasının enflasyona göre düzeltilmiş bir değerde değişimini ölçen kişisel harcamanın, Şubat ayında %1 düşüş yaşadıktan sonra %4,1 yükselmiş olması bekleniyor. Bir önceki ay %7 düşüş yaşayan kişisel gelir, Mart ayında %20 artmış olabilir.

3. Teknoloji bir kez daha tahminleri aşacak mı?

Amazon Facebook ve Apple gibi sonuçlar yaratabilir mi? Analistler 104,5 milyar dolar satış üzerine hisse başına 9,49 dolar kazanç bekliyordu. Nitekim şirket de 108,5 milyar dolar gelir üzerine 15,79 dolar hisse başına kazanç ile geçti.

Bu sabah gözünüz petroldeki kazanç raporlarında olsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google