Gün Öncesi: Fed, Apple, Facebook

0 6

Yazar: Christiana Sciaudone

Investing.com – ABD tüketicisi iyi hissediyor ancak bu, piyasalara o kadar da yardımcı olmadı.

Bununla birlikte Mart ayında 109,0 olan güven düzeyinin, Nisan ayında 121,7’ye yükselmesinden sonra döngüsel hisseler yükseldi. Ekonomistlerin tahmini 113.0 yönündeydi.

Endüstriyeller de iyi iş çıkardı. Küçük işler sayesinde güçlü kazanç raporlayan United Parcel Service Inc (NYSE:UPS) ralli yaptı. Beklenenden daha iyi sonuçlar paylaşan Tesla (NASDAQ:TSLA), şaşırtıcı şekilde düşüş yaşadı.

Bu hafta teknolojinin yıldızlarından rapor alacağız: Alphabet (NASDAQ:GOOGL) ve Microsoft (NASDAQ:MSFT).

Çarşamba günü Facebook (NASDAQ:FB) ve Apple (NASDAQ:AAPL) ve Perşembe günü de Amazon.com (NASDAQ:AMZN) raporları gelecek.

Ayrıca Fed toplantısı ve Başkan Jerome Powell’ın açıklaması da takvimde.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Mutlu Fed çarşambaları

Bugün Fed’in karar günü. ABD ekonomisi toparlanmaya devam etse de FOMC’un politikasını koruması bekleniyor. Başkan Jerome Powell, politikacıların yakın zamanda desteğini çekmeyeceğine işaret etti. Karar ve açıklama TSİ 21.00’da gelecek ve ardından Powell’ın basın toplantısı olacak.

2. Ne tür elma seversiniz?

Çarşamba günü Apple rapor sunacak, yani tüketicilerin ve yatırımcıların bunu nasıl sevdiğini anlayacağız. Ortak tahminler 77,3 milyar dolar satış ile 99 sent kâr paylaşması yönünde. Çip kıtlığına ve iPhone’ların önemli Çin pazarındaki satışlarının nasıl gittiğine dair açıklamaları bekleyin.

3. Beğen butonu

Kapanışta Facebook da rapor sunacak. Reklam makinesinin 23,7 milyar dolar gelir ve 2,61 dolar hisse başına düzeltilmiş kazanç sunması olası. Ama nereye kadar? Apple’ın yeni veri koruma sistemi ve ileride bu reklam makinesini nasıl etkileyeceği ile ilgili konuşmayı dinleyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google