Gün Öncesi: iş raporu, tüketici kredisi, teşvik

0 8

Yazar: Liz Moyer

Investing.com – Milletvekilleri Başkan Joe Biden’in teşvik planıyla ilgili adım atarken Perşembe günü hisse senetleri üçüncü günde de yükseldi.

Gelişmiş ekonomi verileri, işsizlik başvurularında beklenenden daha iyi sonuçlar gelmesinin ardından Wall Street’in boğa hissiyatını yükseltti. Geçen hafta ilk başvurular, beklenenden daha büyük bir düşüş yaşadı.

Cuma günü ise her zaman ekonomik sağlığın bir barometresi olan tarım dışı iş raporu yayınlanacak. İyi haberler ve Covid-19 aşılarının daha hızlı dağıtımı, kısa ve uzun vadeli Hazine verimleri arasındaki farkı beş yılın en büyük seviyesine çıkararak tahvil verimlerini yükseltti.

Daha yüksek verimlerin, kredi ürünlerinden daha çok para kazanmalarına imkan vermesinden dolayı bankalar kazançlı çıktı. Ancak PayPal ve eBay’in sürpriz pozitif kazançlarının ardından teknoloji sektörü de artış kaydetti.

GameStop ve AMC Entertainment gibi hisseler, Robinhood kalabalığının açığa satış baskısı azaldıkça düşüş yaşadı.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Ocak ayı tarım dışı istihdam raporu

Ekonomi Aralık ayından bu yana gelişme gösterdi mi? Cuma günkü tarım dışı istihdam raporu için tahminlere göre iyimser olmak için sebep var.

İşgücü İstatistik Bürosu rakamları TSİ 15.30’da yayınlayacak. Analistler Aralık ayında 140.000 düşüş yaşadıktan sonra geçen ay 50.000 iş artışı bekliyor.

2. Tüketici kredisi

Aralık ayı tüketici kredisi okuması yerel saat ile 15.00’da paylaşılacak ve Kasım ayındaki 15,7 milyar dolara kıyasla 12 milyar dolar olması bekleniyor. Bu düşüş, yıpranma görülen istihdam raporuyla benzer olabilir.

Kasım raporu, tüketicilerin otomobil ve öğrenci kredileri gibi kredi kaynaklarını kullanmaya devam etmesi ile pozitif bir sürprizdi.

3. Biden’in 1,9 trilyon dolarlık teşviki

Görünüşe göre Demokratlar iki taraflılık ruhunu terk ediyor ve 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketiyle ilerliyorlar. Milletvekilleri Capitol Hill’de manevra yaparken borsada artışlar yaşandığından yatırımcılar bu fikirden nefret etmiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google