Gün öncesi: PayPal kârı, ADP verileri, Uber anlaşmaları

0 1

Yazar: Liz Moyer

Investing.com – Dow Salı günü yaklaşık 600 puan yükseldi. GameStop ve AMC gibi hisselerdeki açığa satış sıkışması ivme kaybetti.

İlgi salgınla ve bunun ekonomik sonuçlarıyla mücadele çabalarına kaydı. Pfizer Inc (NYSE:PFE), ilacı yaz ortası yerine Mayıs ayına kadar piyasaya sürmek için aşı üretim programını ilerleteceğini söyledi. ABD’de her gün daha çok kişi aşı oluyor ve yeni enfeksiyon oranları düşüyor.

Capitol Hill’de milletvekilleri, yeni bir ekonomik teşvik paketini tartışmaya devam etti ancak iki taraf paketin miktarı konusunda ayrı uçlarda. Başkan Joe Biden, 1,9 trilyon dolarlık bir paket isterken Cumhuriyetçiler, bu hafta Beyaz Saray’da iki tarafın yaptığı görüşmenin ardından 600 milyar dolarlık bir paketle karşılık verdi.

Yatırımcılar Amazon.com Inc (NASDAQ:AMZN) ve Alphabet Inc Class A (NASDAQ:GOOGL) gibi teknoloji devlerinin çeyrek dönemlik sonuçlarını bekliyor.

İşte bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Kazanç raporları devam ediyor

Salı günü Alphabet ve Amazon’dan gelen büyük raporların ardından Çarşamba günü bir çift salgın başarısı daha raporlanması bekleniyor. Analistler PayPal Holdings Inc (NASDAQ:PYPL) için 6,08 milyar dolar gelire karşılık hisse başına 99 sent kazanç paylaşılmasını bekliyor. Grubhub Inc’in (NYSE:GRUB) 500 milyon dolar gelire karşılık hisse başına 7 sent paylaşacağı öngörülüyor.

2. İş verileri toparlanma konusunu gündeme getiriyor

ADP Ocak ayı için istihdam değişim verisini paylaşacak ve bu, Washington’daki teşvik paketi üzerine yapılan müzakerelerin tonunu belirleyebilir. 49.000 artış yaşamış olması bekleniyor. Aralık ayı verisi -123.000’di.

3. Uber pandemi hizmetlerini birleştiriyor mu?

Uber Technologies Inc (NYSE:UBER) alkol teslimat hizmeti Drizly’yi 1,1 milyar dolar karşılığında almak için anlaşma yaptığını duyurduktan sonra Salı günü yükseldi. Drizly, Uber Eats teslimat işine dahil edilecek ve anlaşmanın 2021’in ilk yarısında tamamlanması bekleniyor. Sadece bir ay önce Uber, Postmates’i satın almak için 2,6 milyar dolarlık bir anlaşmayı kapattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google