Gün Öncesi: Twitter kâr raporu, Bitcoin’deki artış, azil davası 2.0

0 7

Yazar: Liz Moyer

Investing.com – Yatırımcılar teşvik ve toparlanma beklentileri ile neşelenirken enerji ve finans gibi değer sektörlerinde görülen yaygın satın alımlarla hisse senetleri rekor bir seviyeye doğru ilerledi.

Üç majör endeks de aşı dağıtımının iş faaliyetlerinde yeniden artışı sağlayacağı ve böylece enerji talebinde de artış olacağı bahsi ile enerji öncülüğünde yüksekleri gördü.

Tesla Inc (NASDAQ:TSLA), 1,5 milyar dolarlık bitcoin yatırımı ile Pazartesi günü büyük bir sıçrama yaptı.

Kongre’deki Demokratlar, iki partili anlaşma olmasa bile Başkan Joe Biden’in 1,9 trilyon dolarlık teşvik planını uygulamaya hazır görünüyor. Önümüzdeki birkaç hafta içinde anlaşma yapılabilir ve kısa bir süre sonrasında da nitelikli hanelere çekler gönderilebilir.

Senato ayrıca eski Başkan Donald Trump’ın Salı günü başlayacak olan ikinci duruşmasıyla meşgul olacak.

Kazanç dönemi sona yaklaşsa da Twitter ve Cisco’nun da içinde olduğu raporlar yayınlanacak.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Büyük teknoloji kazançları

Twitter ve Cisco raporları kapanış ile yayınlanacak. Twitter Inc (NYSE:TWTR) için beklentiler, 1,18 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 29 sent kazanç yönünde. Analistler ayrıca Trump’ın platformdan çıkarılmasının kullanıcı sayılarını nasıl etkilediğine dair herhangi bir yorumu dinleyebilir.

Cisco Systems Inc (NASDAQ:CSCO) 11,9 milyar dolar gelire karşı 75 sent hisse başına kazanç paylaşabilir.

2. Bitcoin rekora koştu

Bitcoin (BitfinexUSD), Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık kripto para yatırımı ve yakın gelecekte bir aşamada arabalarını bitcoin kullanarak satın alabileceklerine dair açıklamaları sonrasında 43.215 dolar oldu.

Bitcoinin son birkaç aydır yaşadığı artışı sürdürüp sürdürmemesi, toparlanmadaki ilerlemeye bağlı olabilir. Alternatif alandaki bazı işlemler, altın vadeli işlemleri gibi geleneksel değer depolarının yerine geçti. Altın, Ağustos ayında 2.000 dolar üzerine çıktıktan sonra 1.800 dolar civarında seyretti.

3. Azil duruşması – Covid-19 destek paketine olan dikkati dağıtır mı?

Senato Salı günü eski Başkan Donald Trump’ın ikinci azil davasının ikinci duruşmasına başlıyor. Avukatları, halkı şiddete tahrik etmediğini ve davanın düşürülmesi gerektiğini savunuyor.

Meclis Trump’ı geçen ay Capitol Hill’de beş kişinin ölümüyle sonuçlanan isyanı kışkırtmakla suçladı. Dava, milletvekillerinin bir Covid-19 yardım paketini kabul ettirmeye çalıştığı bir dönemde gerçekleşiyor ve ne kadar süreceğine bağlı olarak bu çaba konusunda dikkatleri dağıtabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google