Gün Öncesi: Uber kâr raporu, petrol stokları, tüketici fiyatları

0 9

Yazar: Liz Moyer

Investing.com – Twitter Salı günü büyük hisse senetlerini yükselterek NASDAQ Composite endeksini 14.000 üzerinde yeni bir rekora çıkardı.

İlerleyen saatlerde Twitter Inc’in (NYSE:TWTR) çeyrek dönemlik kazanç raporu bekleniyor.

Hisse senedi piyasaları ABD’de yeni virüs vakalarında düşüş yaşandığına dair göstergeler ve aşı temposunda artış ile kazandı. Stratejistler bunun, ABD’nin şaşırtıcı bir güçle yeniden açılma yolunda olduğu anlamına geldiğini söylüyor.

Başkan Joe Biden’in 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketine dair iş liderleriyle görüştüğü Washington’da Senato, eski Başkan Donald Trump’ın ikinci davasının ilk gününü bitirdi. Görevdeyken görevini kötüye kullanmakla ikinci kez suçlanan tek ABD lideri Trump oldu.

Kazanç dönemi bitmeye yaklaştı ancak hala birkaç ismin raporunu göreceğiz. Tüketici fiyatları ile petrol üzerine de veriler açıklanacak.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Coke, Uber ve diğerlerinin kazanç raporları

Çarşamba günü Coca-Cola Co (NYSE:KO), Uber ve General Motors da dahil olmak üzere önemli birkaç isimden rapor göreceğiz.

Investing.com tarafından takip edilen analistler, Coke’un 8,6 milyar dolar gelire karşılık 42 sent hisse başına kâr raporlamasını bekliyor. Uber Technologies Inc’in (NYSE:UBER) 3,6 milyar dolar satışa karşılık 53 sent hisse başına kazanç (EPS) paylaşması bekleniyor. Yalnızca 2035’e kadar elektrikli araç üretmeyi amaçlayan General Motors Company (NYSE:GM) için beklentiler, 36,1 milyar dolar gelir üzerine 1,64 dolar EPS raporlayacağı yönünde.

2. Petrol 13 ayın yükseğine yakın

Salı günü WTI, ABD’nin yurtiçi sanayi için pandemi öncesi üretim seviyelerine yavaş bir dönüş öngörmesinin ardından 13 ayın yükseğini gördü. Küresel spot piyasa ise kısmen Libya’daki ihracat problemlerinden dolayı sıkılaşmaya devam etti.

Fiyatlar Salı günkü sanayi verilerinden ve Çarşamba günü yayınlanacak olan stok rakamlarından etkilenebilir.

3. TÜFE verileri

Başkan Biden ekonomik teşvik konusunda CEO’lar ile görüşürken hükümet, Aralık ayına göre artış göstermesi beklenen TÜFE rakamlarını paylaşmaya hazırlanıyor.

Ocak ayı için çekirdek TÜFE verisi Çarşamba günü açıklanacak. Analistler bir önceki ay görülen %0,1’e kıyasla %0,2 artış bekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google