IBM, bulut ve yapay zeka temelli hizmetlere dönüş ortamında paylaştığı iyi sonuçlarla yükseldi

0 6

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – IBM (NYSE:IBM) %2,5 yükseldi. Yüksek marjlı hibrit bulut modeli ve yapay zeka, çeyrek dönemlik satışlarında iki yılın en yüksek satış büyümesine kılavuzluk etti.

Hibrit bulut, tek bulut, tek satıcı yaklaşımından daha ucuz olan tek ve esnek bir BT altyapısı oluşturmak için birden fazla bulut tedarikçisinin halka açık bulut ve özel bulut hizmetlerini birleştirir. IBM Amazon (NASDAQ:AMZN), Alphabet (NASDAQ:GOOGL) ve Microsoft (NASDAQ:MSFT) gibi isimlerin hakim olduğu hızla büyüyen bulut işine görece geç girmiştir.

Bugün çeyreklik kazançlarını raporlayan şirket, toplam bulut gelirinin %21 artarken gelirinin sadece %1 artışla 17,7 milyar dolara yükseldiğini söyledi.

Bulut hizmetlerinden gelen gelir %21 artışla 6,5 milyar dolara çıktı. GAAP brüt kâr marjı, 120 puan artarak %46,3’e yükseldi.

Müşterilerin şirketin yazılımını yenileme oranları, şirketin toplam ertelenmiş gelirini 18 milyar dolar üzerine göndererek tüm zamanların yükseğine çıkardı.

Ocak ayında 2021 için verilen görünümü yinelerken düzeltilmiş serbest nakit akışı için 2021’de 11 ila 12 milyar dolar beklediğini söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google