İki önemli gelişmenin ardından Bitcoin fiyatı 48.300 doları geçerek rekor kırdı

0 0

Investing.com – Dünyanın en büyük ödeme işlemcilerinden Mastercard, bu yıl kripto para ödemelerini kabul etmeye hazırlandıklarını açıkladı. ABD’nin en eski bankası BnY Mellon ise çok yakında varlık yönetimi müşterileri adına Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini sistemlerine entegre edeceklerini açıkladı. Bu iki önemli gelişmenin akabinde Bitcoin fiyatı 48.315 dolara ulaşarak tüm zamanlar rekoru kırdı.

8 Şubat’ta Elon Musk’ın sahibi olduğu otomobil şirketi Tesla, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na verdiği raporda, Ocak ayında 1,5 milyar dolar tutarında Bitcoin yatırımı yaptıklarını ilan etmişti. Bu haberin ardından ivmelenen BTC fiyatı 48 bin doların hemen üzerinde yeni bir tüm zamanlar zirvesi belirlemişti. Sonrasında bir soğuma gerçekleşmiş ve Bitcoin 44.000 dolara dek gerilemişti.

Bu düşüş uzmanları ikiye bölerken bazı isimler her sert yükselişten sonra yaşanan düzeltmelerin sürpriz olmadığını ifade etmiş, bazıları ise bu tarz haberlerin BTC fiyatını şişirdiğini ve ticaret hacmiyle desteklenmediği için rallinin hızla tersine dönebileceği konusunda uyarmıştı.

Ancak korkulan olmadı ve bugün gelen iki önemli haberin ardından Bitcoin yeniden yönünü yukarı çevirdi.

Mastercard kripto para planlarını açıkladı

Mastercard Dijital Ödemeler Müdürü Raj Dhamodharan, müjdeyi şöyle duyurdu:

Mastercard resmi web sitesinde ayrıca şu ifadeler yer aldı:

Şirketin hangi kripto paraları seçeceği konusunda da oldukça şeffaf ifadelere yer verdiği duyuruda, dört önemli kritere dikkat edecekleri bilgisi yer alıyor.

ABD’nin en eski bankasından kripto para hamlesi

BNY Mellon bankasının kripto para duyurusu da coşkuyla karşılandı. ABD’nin en eski bankası olan BNY Mellon, varlık yönetimi müşterileri adına Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini tutacaklarını, aktaracaklarını ve ihraç edeceklerini açıkladı.

BNY Mellon’un varlık hizmetleri ve dijital işletmeler yöneticisi Roman Regelman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Dijital varlıklar ana akımın bir parçası haline geliyor.” dedi.

Yazan: Özgün Çağlar Deniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google