J. P. Morgan, müşterilerin Bitcoin’e yatırım yapması için fon çıkarabilir

0 6

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – JPMorgan (NYSE:JPM) fiili olarak idare edilen bir Bitcoin fonu çıkarmaya hazırlanıyor. Bir kripto endüstri yayınına göre bu, kripto paranın en mümkün olmayan benimsenme hallerinden biri olacak.

Fon, özel varlık müşterileri için olacak ve CoinDesk’e göre bu yaz başlayabilir.

Bankanın yatırım bankacılığı birimi, Bitcoin temsili hisse senetlerinin performansına bağlı yapılandırılmış bir tahvil olan ilk kripto-bitişik yatırım ürününü Mart ayında çıkardı.

CoinDesk, yeni ürünün Bitcoin’in performansına doğrudan bağlı olan ilk ürün olacağını söyledi.

Bu, Wall Street devi için büyük bir hareket. Sözleri sadece ABD’nin değil, aynı şekilde dışarıda da bankacılık endüstrisinde sözü geçen CEO Jamie Dimon, kripto parayı 2017 yılında “tehlikeli bir dolandırıcılık” olarak nitelendirmiş ve bankanın, Bitcoin veya diğer kripto para birimleri ile işlem yapan herhangi bir traderı kovacağı konusunda uyarmıştı.

Dimon son zamanlarda kripto ile ilgili yorum yapmadı ancak PayPal ve Mastercard (NYSE:MA) gibi diğer finans hizmetleri firmalarının dijital para birimlerini benimsemesiyle birlikte, rapor bir fikir değişikliğine işaret ediyor.

Geçen hafta büyük satışlardan kurtulmuş olan Bitcoin fiyatları, bu rapor üzerine artışını sürdürdü. Cuma günkü kapanışa göre %7,9 artışla Bitfinex’te 53.825 dolardan işlem gördü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google