J&J, 2021 için satış ve kazanç tahminini yükseltti

0 5

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Johnson & Johnson (NYSE:JNJ) Salı günü hem satış hem de hisse başına kazanç (EPS) kılavuzunu yükseltti. Tıbbi cihaz ve ilaç işlerinde sağlıklı bir büyüme raporladı.

Şirket ayrıca Covid-19 aşılarından ilk 100 milyon dolarlık geliri de gördü.

Covid-19 aşısıyla ilgili endişelerden dolayı piyasa öncesinde düşüş yaşayan J&J, birkaç gün önce raporlanan nadir kan pıhtılaşması vakalarının ardından aşı satışlarını askıya aldı.

Şirket 2021 yılında düzeltilmiş operasyonel satış büyümesi için tüm yıl rehberliğini %9,3’e ve düzeltilmiş operasyonel EPS büyümesini orta noktada %16,8’e çıkardı.

26 Ocak’ta, operasyonel satış büyümesinin %8,8 ve düzeltilmiş operasyonel EPS büyümesinin %16,4 olacağı tahmin ediliyordu.

Şirket ilk çeyrekte 22,32 milyar dolar satış raporladı. İlaç bölümünde yaşanan %9,6’lık ve tıbbi cihaz işinde yaşanan %10,9’luk satış büyümesi sayesinde satışlar %7,9 büyüdü.

İlk çeyrek için 2,59 dolarlık düzeltilmiş EPS, bir yıl öncesine göre %12,6 yükseldi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google