JPMorgan müşterileri Bitcoin fonuna yatırım yapabilecek

0 6

JPMorgan Chase (NYSE:JPM), bazı müşterilerine aktif olarak yönetilen bir Bitcoin fonu sunmaya hazırlanıyor.

Konu ile alakalı olan iki kaynaktan edindiğimiz bilgilere göre, JPMorgan Bitcoin fonunun bu yaz piyasaya süreceğini açıkladı. Üçüncü bir kaynak ise, kurumsal Bitcoin hizmetleri veren NYDIG’ın JPMorgan’a destek vereceğini söyledi.

JPMorgan’ın Bitcoin fonu aktif olarak yönetilecek gibi görünüyor. Fakat elde ettiğimiz bilgilere göre bu fon, JPMorgan’ın bazı müşterileri için özel olarak sunulacak.

Bildiğiniz gibi JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, 2017 yılında Bitcoin’i bir sahtekarlık aracı olarak nitelendirmişti. Sahtekarlık aracı damgasını kısa bir sürede üzerinden atan lider kripto para çoğu kurumsal yatırımcının ilgisini çekmiş durumda.

Görünüşe göre artan müşteri talebi ile beraber Jamie Dimon, Bitcoin için geri adım atmış durumda.

JPMorgan şirketinin yatırım, bankacılık ve varlık yönetimi bölümleri, kademeli olarak kripto para ve blockchain teknolojisi açısından gelişim gösterdi. Bankanın araştırma analistleri, müşterilerine sunduğu raporlarda Bitcoin’in fiyatı ve beklentileri hakkında düzenli olarak bilgiler sunuyor.

Ayrıca firmanın Onyx bölümü, blockchain teknolojisi ve JPM Coin aracılığıyla bankalar arası ticareti hızlandırmayı hedefliyor. Beş yıllık gelişimin ardından Onyx, blockchain mühendisleri için yeni bir iş kapısı olmaya çok yakın.

Tüm bunların ışığında JPMorgan Chase’in yeni ürünü, şirketin, Bitcoin’in performansına bağlı olan ilk ürün modeli olarak tarihe geçecek.

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google