Mastercard ile Gemini, kripto para ödüllü kredi kartı için ortaklık kurdu

0 6

Investing.com – Dünyanın en popüler kripto para borsaları arasında yer alan Gemini, bugün oldukça önemli bir ortaklık duyurdu. 2004 senesinde Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’e karşı yürüttükleri telif davasıyla isimlerini duyuran Winklevoss kardeşler tarafından kurulan Gemini platformu, kripto para dostu bir kredi kartı başlatmak üzere ödemeler devi Mastercard ile iş birliğine gittiklerini açıkladı.

Mastercard tarafından Twitter ve resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Bugün, türünün ilk örneği olan bir kripto para birimi ödüllü kredi kartı sunmak için Gemini ile ortaklığımızı duyuruyoruz. Gemini Kredi Kartı, tüketicilere günlük harcama alışkanlıklarını değiştirmeden ödül olarak kripto kazanmanın kolay bir yolunu sunuyor.

Gemini Kredi Kartı, müşterilerin doğrudan Gemini hesaplarına yatırılan Bitcoin üzerinden %3’e kadar geri ödeme veya 30’dan fazla kripto para türünde ödül kazanmalarına olanak tanıyacak. Kartın sağlayıcısı ise Dijital kredi bankası WebBank olacak.

Gemini tarafından yapılan açıklamada da türünün ilk örneği olduğu vurgulanan Gemini Kredi Kartı, kullanıcılara aylık bazda değil, anında kripto para ödülleri kazandıracak. Bu karta sahip olan kişiler, kartları onaylandıktan sonra fiziksel olarak ellerine ulaşmalarını beklemeden mobil cüzdanlarına tanımlayarak çevrim içi olarak veya satış noktalarında alışveriş yapabilecek.

Yazar: Özgün Çağlar Deniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google