Microsoft, sonuçlarının beklendiği kadar etkileyici olmaması ile düşüş yaşadı

0 6

Yazar: Dhirendra Tripathi 

Investing.com – Microsoft (NASDAQ:MSFT) Çarşamba günü zayıf işlem gördü. Şirketin Mart çeyrek sonuçları, çoğu kişi tarafından pek etkileyici bulunmadı.

Salgın başından beri hisse senedi, 1 trilyon dolardan fazla değere sahip olmasına rağmen %70 üzerinde değer kazandı. Pazartesi günü kapanışta 2020 kazançlarının 35 katı ile işlem gördü.

Sonuçlar Windows platformu, bulut hizmetleri, LinkedIn, XBox, Search ve Surface dahil olmak üzere şirketin tüm segmentlerinde büyüme gösterdi.

Aynı gün Alphabet (NASDAQ:GOOGL) sonuçları da gelirde %34 artış yaşanarak 55,31 milyar dolara yükseldiğini gösterdi. Microsoft geliri Mart ayına kadar olan çeyrekte 41,7 milyar dolardı ve geçen yılın aynı dönemine göre %19 yükseldi. Xbox geliri de %34 büyüdü.

Net gelir %44 artışla 15,5 milyar dolar oldu. Seyreltilmiş hisse başına kazancı, %45 artışla 2,03 dolara yükseldi.

LinkedIn geliri ise %25 yükseldi. Tüm yıl için online iş ve profesyoneller için sosyal medya platformundaki reklam geliri, 3 milyar doları aştı.

Sunucu ürünleri ve bulut hizmetleri geliri, Azure gelirindeki %50 büyüme sayesinde %26 artış yaşadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google