Microsoft, Walgreens, GameStop yükseldi; Boeing düştü

0 8

Yazar: Peter Nurse 

Investing.com

  • Microsoft (NASDAQ:MSFT) %1,7 yükseldi. İlk çeyrek kazanç ve geliri, salgının toplumsal dijitalleşme eğilimini hızlandırması ile hızla büyüyen bulut işindeki güçlenme sayesinde beklentileri aştı. Oyun (X-box) ve PC harcamaları özellikle geliri destekledi.
  • Boeing (NYSE:BA)%3,5 geriledi. Şirket 2020 için 11,9 milyar dolar net zarar raporladı ve 777X’in çıkışını 2023’e erteledi. 737 MAX uçağının, Avrupa’da hizmete geri dönecek kadar güvenli olduğunun ilan edilmesi ile iyi haberler de aldı.
  • Starbucks (NASDAQ:SBUX) %2,9 kaybetti. Kahve zinciri, ABD’de artan virüs vakalarının müşterileri evde tutmasından dolayı çeyreklik satışlarda beklenenden büyük kayıp raporladı.
  • GameStop (NYSE:GME) %43 yükseldi. Elon Musk’ın attığı bir tweet, video oyun şirketine olan ilgiyi artırdı. Perakende yatırımcıların favorisi Musk, şirketle ilgili Reddit’teki konuyla bağlantılı bir tweet attı.
  • Walmart (NYSE:WMT) %0,6 düştü. Perakende devi, Amerikalılar harcamalarını değiştirdikçe teslim alma ve teslimat siparişlerini tamamlamaya yardımcı olmak için düzinelerce mağazasına robot kadrolu küçük depolar ekleyeceğini açıkladı.
  • Walgreens Boots (NASDAQ:WBA) %4,7 kazandı. Wall Street Journal, perakende devinin yeni CEO olarak Starbucks yöneticisi Roz Brewer’ı seçtiğini raporladı. Bu, WBA’yı ABD’de siyahi bir kadın tarafından yönetilen en büyük şirket yapacak.
  • Allstate (NYSE:ALL) %6,8 kazanç elde etti. Sigorta devi, hayat sigortası birimini 2,8 milyar dolara Blackstone’a (NYSE:BX) satacağını söyledi. Anlaşma yılın ikinci yarısında tamamlanacak.
  • Advanced Micro Devices (NASDAQ:AMD) %5 düştü. Çeyrek dönemlik gelir tahminlerini aşmasına ve çiplerine olan güçlü taleple 2021 için güçlü satış tahminlerine rağmen şirketin marj büyümesine ilişkin endişeler var.
  • AT&T (NYSE:T) %2,9 kaybetti. Şirket, dördüncü çeyrek için 13,88 milyar dolarlık büyük bir net zarar raporladı. Bununla birlikte şirket, 800.000 yeni faturalı telefon abonesi ekleyerek beklentileri aştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google