PancakeSwap’in 24 saatlik işlem hacmi Ethereum’u geçti

0 6

Binance Akıllı Zincir’de yer alan merkezsiz borsa PancakeSwap, son 24 saatlik süre içindeki işlem hacmi açısından tüm Ethereum ağını geçti.

Veri analiz şirketi DappRadar tarafından yayımlanan rapora göre, Ethereum ağında yapılan işlem sayısı 1,55 milyon iken bunun yanında PancakeSwap üzerindeki işlem sayısı 2.000.000‘u geçti. Aynı zamanda, Binance Akıllı Zincir üzerinde toplamda 6 milyondan fazla işlem yapıldığı bildirildi ve bu işlemlerin yaklaşık %20’si aynı 24 saatlik süre içinde gerçekleşti.

Binance Chain Community tarafından yapılan bir açıklamada, Binance Smart (IS:SMART) Chain üzerinde kurulu ve en çok işlem yapılan borsaların sırasıyla PancakeSwap, Mdex, Safemoon, PancakeBunny ve Venus Protocol olduğu bildirildi.

PancakeSwap’in anonim kurucularından biri olan Chef Hops, yaptığı açıklama ile kullanıcı tutma oranının platformun muazzam başarısının merkezinde yer aldığını belirterek şu ifadelere yer verdi:

Bilindiği üzere PancakeSwap, merkezi olmayan borsaların büyümesinin bir kanıtı olan Binance Akıllı Zincir üzerinde başlatılan ilk milyar dolarlık projedir. Platformun yerel tokenı olan CAKE‘nin fiyatı, 2021 yılının başından bu yana yaklaşık %4.500’den fazla değer kazandı. Şu anda 27,00 dolardan işlem görmeye devam eden CAKE son 24 saat içinde %3 düşüş göstermiş durumda.

Son zamanlarda, değişken ancak potansiyel olarak ödüllendirici DeFi projelerinden yararlanmak isteyen yatırımcılar, büyük borsalarda listelenmeden önce varlıkları satın alma umuduyla Uniswap ve PancakeSwap gibi merkezi olmayan borsalara akın ediyor. Bu borsalar yatırımcılar için, merkezsiz finansın gelişmekte olan dünyasına kolay bir giriş noktası olarak görülüyor.

Günlük hacim açısından incelendiğinde PancakeSwap, Mdex ve Uniswap borsalarının ardından üçüncü en büyük merkezsiz borsa konumunda görünüyor.

Bunların yanında PancakeSwap yakın zaman önce yaptığı duyuru ile Cuma gününden başlayarak protokolünün 2. sürümüne geçmeyi planladığını açıkladı. Merkezi olmayan borsa, açıklamasında geçişten sonra, eski tip LP tokenları için verilen ödeüllerin yerine yeni tip LP tokenları için ödüller verilmeye başlayacağını belirtti. Ayrıca yeni versiyon ile kullanıcılar, dört ücret yapısından birine oy verme şansına sahip olacaklar.

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google