Pfizer, Exxon Mobil ve UPS yükseldi; GameStop geriledi

0 8

Yazar: Peter Nurse 

Investing.com

GameStop (NYSE:GME) %40, AMC Entertainment (NYSE:AMC) %31, Blackberry (TSX:BB) %8,6 geriledi. Bu hisselerde büyük artışlara yol açan spekülatif ticaret azaldıkça hisseler de zayıfladı.

Alphabet (NASDAQ:GOOGL) %1,3 yükseldi. Google birimi, kadınlara düşük maaş verdiği ve iş imkanları konusunda kadınları ve Asyalıları haksız yere es geçtiği iddialarını çözmek için 2,6 milyon dolarlık geri ödeme dahil 3,8 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Şirketin dördüncü çeyrek sonuçları kapanıştan sonra açıklanacak.

Pfizer (NYSE:PFE) %0,6 kazandı. Alman ortağı BioNTech (NASDAQ:BNTX) ile geliştirdiği koronavirüs aşısından yaklaşık 15 milyar dolar satış ve 2021 için 59,4-61,4 milyar dolar arası gelir öngörüsünde bulundu.

Tesla (NASDAQ:TSLA) %0,6 kazandı. Oysa Tesla, ABD’nin otomobil güvenliği düzenleyicilerinin geçen ay istediği dokunmatik ekran sorununu düzeltmek için yaklaşık 135.000 Model S ve model X aracını geri çağırdı.

Exxon Mobil (NYSE:XOM) %2 yükseldi. Petrol devi dördüncü çeyrek kazanç tahminlerini aşsa da geliri beklenti altında kaldı. Çeyreklik temettüsünü korudu ancak bunu yapmak için artık 2021 sermaye programının, 2020’deki 23 milyar dolar hedefine göre 16-19 milyar dolar olacağını öngörüyor.

BP (NYSE:BP) ADR %4,2 geriledi. Geçen yıl 5,7 milyar dolar zarar raporladı. Ayrıca salgından dolayı yaygınlaşan seyahat kısıtlaması ortamında 2021’in zor başlayacağı konusunda uyardı.

United Parcel Service (NYSE:UPS) %4,5 kazandı. Teslimat hizmeti, yoğun tatil alışveriş döneminde beklenenden daha iyi bir kazanç raporladı.

Holicity (NASDAQ:HOLUU), Astra ile birleşeceğini duyurduktan sonra %38 artış kaydetti.

Harley-Davidson (NYSE:HOG) %4 kaybetti. Motosiklet üreticisi, dördüncü çeyrek için zarar raporladı ve 2020’de toplam sevkiyatının 20 yılın en düşük seviyesini gördüğünü söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google