Tesla çeyrek dönemde rekor teslimat ve derece artışı üzerine yükseldi

0 6

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Tesla (NASDAQ:TSLA) Pazartesi günü %6 yükseldi. Mart çeyreğinde rekor teslimat yaptığını duyurdu.

Cuma günü şirket, Refinitiv verilerine göre 2021’in ilk çeyreğinde 184.800 teslimat ile geçen yılın dördüncü çeyreğinde yapılan 180.570 araç teslimatını ve 177.822 araç tahminini aştığını ve 180.338 araç üretimi yaptığını söyledi.

Rekor teslimatlar, analistlerin hisse üzerindeki dereceyi yükseltmelerine yol açtı.

Wedbush Securities analisti Dan Ives bir notta, “çip kıtlığına ve otomobil sektöründe devam eden çeşitli tedarik zinciri sorunlarına rağmen Tesla’nın, 900.000 zorlayıcı hedef ile tüm yıl için 850.000 teslimatı aşabileceğine inanıyoruz… Street’te eğilimin döndüğünü ve Çin’den gelen göz kamaştırıcı teslimat rakamlarının göz ardı edilemeyeceğini düşünüyoruz” dedi. Hisse senedine 1000 dolar hedefi koydu.

Wedbush’un hedefi, hissenin Perşembe günkü kapanış fiyatından %51 yüksek. Cuma günü ABD’de piyasalar tatildi.

Çeyrek dönemin, salgının etkilerini hala atlatmaya çalışan bir sanayi için çetin geçtiği göz önüne alınırsa Tesla’nın güçlü performansı kayda değer.

Elektrikli otomobil üreticisi, çip kıtlığından İngiltere’deki sübvansiyonların azalmasına, en büyük pazarı Çin’de anti-Amerikan hassasiyetine kadar birçok sorunla boğuşuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google