Tesla, Palantir ve Hasbro yükseldi; Apple düşüşte

0 8

Yazar: Peter Nurse 

Investing.com

Tesla (NASDAQ:TSLA) %2,3 yükseldi. Elektrikli otomobil üreticisi, Ocak ayında 1,5 milyar dolar bitcoin aldığını söyledi. The Global Times, Çin’in piyasa düzenleyicisi ve diğer dört hükümet departmanının, kalite sorunlarını konuşmak için bir toplantıya çağırdığını söyledi.

Apple (NASDAQ:AAPL) %0,4 kaybetti. Güney Koreli Hyundai, Pazartesi günkü açıklamasında otonom elektrikli otomobiller üzerine iPhone üreticisi ile görüşmeleri bitirdiğini söyledi. Ön görüşmeler daha bir ay önce onaylamıştı. Hyundai hisseleri %6 üzerinde kayıp yaşadı.

AstraZeneca (NASDAQ:AZN) ADR %1 kazandı. Şirket, Güney Afrika’nın ilacın planlanan dağıtımını durdurmasının ardından Covid-19 aşısını uyarlamaya çalışacağını söyledi. Veriler, birçok yoksul ülkenin aşı planının merkezinde olan Astra aşısının, virüsün yeni türünün yarattığı hafif enfeksiyonlara karşı çok az koruma sağladığını gösterdi.

Palantir (NYSE:PLTR) %11 yükseldi. Yazılım şirketi, IBM (NYSE:IBM) ile ortak olacağını duyurdu.

Global Payments (NYSE:GPN) %2,7 kazandı. Ödeme teknolojisi şirketi, ticari amaçlı bulut tabanlı çözümleri geliştirmek için Google (NASDAQ:GOOGL) ile ortaklık yaptığını duyurdu.

Hasbro (NASDAQ:HAS) %1,2 yükseldi. Oyuncak üreticisi, masa oyunları ve “Magic: The Gathering” koleksiyon kartlarına olan yüksek talep sayesinde üç aylık gelir tahminlerini aştı.

Energizer (NYSE:ENR) %5,5 kazandı. Artan talep ve düşük maliyetler sayesinde çeyrek dönemlik kazanç ve gelir beklentilerini aştı ve tüm yıl tahminini artırdı.

GameStop (NYSE:GME) %7,3 kazandı ve hisse senetlerinde son zamanlarda yaşanan sosyal medyadaki aşırı alım-satım histerisi azalmış olmasına rağmen volatil ticareti sürdürdü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google