Tether’in piyasa değeri 50 milyar doları geçti

0 6

Lider stablecoin Tether (USDT), 50 milyar dolarlık piyasa hacmini aştı. 2020 yılında inanılmaz bir büyüme gösteren stablecoin, 2021’de de büyümeye devam ediyor.

Mart 2020’de 4 milyar dolar olan Tether’ın piyasa değeri o zamandan beri, yalnızca bir yılda %1250 büyüme göstermiş oldu. Şirket bu haberi sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile yatırımcılara duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, merkezsiz finans (DeFi) dahil olmak üzere dijital para ekosistemindeki yenilikçi projelerde Tether’ın daha fazla kullanıldığını iddia ediliyor.

Algorand, Bitcoin Cash’in Simple Ledger Protocolü (SLP), EOS, Liquid Network, Omni, Tron ve Solana dahil olmak üzere birçok ağda bulunmasına rağmen ağırlıklı olarak Ethereum ve Tron üzerinde bulunan Tether, piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi olarak öne çıkıyor.

Tether’ın stablecoin’ler arasındaki en yakın rakibi USDC’nin piyasa değeri 11,2 milyar dolar seviyelerinde bulunurken, merkezsiz stablecoin DAI ise 3,6 milyar dolara yakın yakın piyasa değeri ile öne çıkıyor.

2020 yılının sonlarında 20 milyar doları deviren ve 2021 yılında 50 milyar dolar barajını aşan Tether, hacim noktasında da piyasanın lideri konumunda bulunuyor. USDT, kripto para sektöründe referans stablecoin olarak rolünü de önde götürmeye devam ediyor. Son 24 saat içinde 113 milyar dolarlık hacme sahip olan Tether, 58 milyar dolarlık hacmi bulunan Bitcoin’in oldukça önünde bulunuyor.

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google