Twitter, Lyft ve Uber yükselişte; Cisco düşüyor

0 1

Yazar: Peter Nurse 

Investing.com

Twitter (NYSE:TWTR) %8,5 yükseldi. Sosyal medya devi, çeyrek dönemlik satış ve kâr hedeflerini aştı.

Cisco (NASDAQ:CSCO) %4,6 geriledi. Teknoloji şirketi art arda beşinci çeyrek için gelirinde düşüş raporladı. Müşteriler, uzaktan çalışmanın artması ile ofisler için olan ağ altyapı ürünlerine daha az harcama yaptı.

Lyft (NASDAQ:LYFT) %10 yükseldi. İkinci çeyreğe göre talepte toparlanma beklentisi ve ek maliyet indirimleri sayesinde üçüncü çeyrekle beraber düzeltilmiş bir kâr paylaşabileceğini söyledi.

Uber (NYSE:UBER) %5,9 kazandı. Şirket, kendi raporundan önce Lyft’in güçlü sonuçlarından destek aldı.

General Motors (NYSE:GM) %1 kaybetti. Otomobil devi, küresel çaptaki yarı iletken çip kıtlığının, kazançları bu yıl 1,5 milyar dolar ila 2 milyar dolar düşürebileceği konusunda uyardı. Mart ayına kadar olan yıl için kâr rehberliğini yükselttikten sonra Toyota Motor (NYSE:TM) ADR %1,7 yükseldi.

Yelp (NYSE:YELP) %1,1 kazandı. Dördüncü çeyrek beklentilerini aştı ve 2021’de yıllık gelir büyümesine dönüş tahmininde bulundu.

Mattel (NASDAQ:MAT) %2,1 yükseldi. Barbie bebekleri ve Hot Wheels arabalarının güçlü satışları sayesinde çeyrek dönemlik satış tahminini aştı.

Pepsico (NASDAQ:PEP) %0,6 kazandı. Şirket, pankek karışımı ve şurup ürünlerinin, “Aunt Jemima (Jemima Teyze)” marka logosunu bıraktıktan sonra “Pearl Milling Company” adı altında satılacağını söyledi.

Baidu (NASDAQ:BIDU) %6,5 artış yaşadı. CNBC raporuna göre Çinli araştırma devi, bağımsız bir yapay zeka yarı iletken şirketi için para toplamak adına görüşmeler yaptı.

Coca-Cola (IS:CCOLA) (NYSE:KO) %1,9 yükseldi. Şirket, karantinanın satışlara vurduğu darbeyi telafi eden maliyet düşürme çabaları sayesinde beklentileri aştı.

Eli Lilly (NYSE:LLY) %1,6 kazanç elde etti. Şirket, Covid-19’a karşı antikor tedavisi için ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nden acil durum ruhsatı alan son şirket oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google