Uber, Mart ayında yolculukların salgından beri gördüğü en yüksek seviyeye çıkması ile yükseldi

0 6

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Uber (NYSE:UBER) hisseleri, geçen ay araç çağırma hizmetini kullanan kişi sayısının rekor kırması ile Pazartesi günü piyasa öncesinde %4 kazandı.

Uber mobilite segmentinin brüt rezervasyonlarda 2020 Mart ayından beri en iyi ayını yaşadığını söyledi: yıllık 30 milyar dolar. Ortalama günlük brüt rezervasyon ise aylık bazda %9 yükseldi.

Teslimat birimi bir önceki yıla göre en az %150 büyüyerek Mart ayında brüt rezervasyonlarda yıllık faaliyet oranında 52 milyar dolara ulaştı. Uber’in geliri esasen brüt rezervasyonlardan yüzde olarak alınan komisyondan geliyor.

Geçen ay Wedbush analisti Daniel Ives, fiyat hedefini 60 dolar koyarak Uber’in derecesini ‘satın al’da tuttu. Bu fiyat noktası, hissenin Cuma günkü kapanış fiyatından %4 yüksek.

Uber bir SEC dosyasında belirtildiğine göre “ABD’deki aşılama oranları arttıkça Mobilite için tüketici talebinin de sürücü mevcudiyetine göre daha hızlı toparlandığını gözlemliyoruz ve Teslimat talebi de kurye mevcudiyetini aşmaya devam ediyor” dedi.

Şirket 2021 yılında çeyreklik düzeltilmiş FAVÖK karlılığına ulaşma yolunda olduklarını söyledi.

Geçen hafta Uber, sürücülerinin yollara tekrar dönmesi için 250 milyon dolar harcayacağını söyledi. Para sürücüler için ikramiye, garantili maaş ve yeni sürücüler için harcanacak. Salgın kısıtlamaları esneyip aşı dağıtımı devam ettikçe plan netleşiyor.

Araç çağırma hizmeti, salgını kontrol altına almak için pek çok ülkede uygulanan karantinalardan en çok etkilenenler arasında oldu. Aşı dağıtımı gerçekleşip ofisler açıldıkça ve daha çok kişi aşılandıkça daha çok insanın yolculuk ve kendini şımartmak için bu hizmeti kullanması bekleniyor. Restoran ortaklarından kapılarını açanların sayısı gittikçe artarken aynı durumun teslimat birimi üzerinde baskı kurması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google